Markizy Dachowe

Tropikalne temperatury w ogrodzie zimowym ? Markizy dachowe zapewniają przyjemny, chłodny klimat we wnętrzu przeszklonych pomieszczeń, nawet w najgorętrze letnie dni. Szklane przybudówki i ogrody zimowe są bardzo popularnym sposobem uzyskania dodatkowej powierzchni do wypoczynku, w płynny sposób łącząc przestrzeń domową z ogrodem. Dużym wyzwaniem okazuje się jednak utrzymanie we wnętrzu przeszklonych pomieszczeń odpowiedniej temperatury. Podczas gdy zimą energia słoneczna docierająca do przeszkleń jest jak najbardziej pożądana, to już późną wiosną staje się nie do zniesienia. Aby mieć pewność że Państwa „szklana oaza” nie zamieni się latem w piekarnik, oferujemy wykonane na indywidualne zamówienie osłony przeciwsłoneczne do szklanych dachów. Dodatkowo, proponujemy również zacienienie przeszkleń bocznych ogrodów zimowych - markizy do tego przeznaczone znajdziecie Państwo w dziale Refleksole.

Airomatic

Markiza do dachów ogrodów zimowych do 27,5 m2 powierzchni.

markizy dachowe airomatic

Zewnętrzna osłona przeciwsłoneczna dla ogrodów zimowych, szklanych dachów i świetlików dachowych, do montażu w poziomie, pionie i pod kątem. Odpowiednia dla średnich powierzchni zacienienia. Samonośna, zaokrąglona kaseta mocowana jest do prowadnic bocznych. Kaseta, w pozycji zwiniętej, jest szczelnie domknięta, dzięki uszczelkom szczotkowym. Stałe naprężenie tkaniny dzięki sprężynom gazowym zintegrowanym z prowadnicami bocznymi. Prosty montaż dzięki dostępności różnych rodzajów wsporników montażowych. Przy wysięgu powyżej 300cm markiza wyposażona jest w jedną, a przy wysięgu powyżej 500 cm - dwie rury wiatrowe - dodatkowe profile poprzeczne podtrzymujące tkaninę. Napęd markizy wyłącznie za pomocą silnika elektrycznego. Standardowe wyposażenie obejmuje silnik Somfy Sirius, z mechanicznymi wyłącznikami krańcowymi.

Targa

Markiza do dachów ogrodów zimowych do 49 m2 powierzchni.

markizy dachowe targa

Zewnętrzna osłona przeciwsłoneczna dla ogrodów zimowych i szklanych dachów, do zacieniania dużych poziomych i skośnych powierzchni. Samonośna, zaokrąglona kaseta mocowana jest do prowadnic bocznych. Kaseta, w pozycji zwiniętej, jest szczelnie domknięta, dzięki uszczelkom szczotkowym. Stałe naprężenie tkaniny dzięki sprężynom gazowym zintegrowanym z prowadnicami bocznymi. Prowadnice boczne mogą być przesunięte do środka markizy, co ułatwia zacienianie ogrodów zimowych o nieregularnych kształtach. Przy wysięgu powyżej 300cm markiza wyposażona jest w jedną, a przy wysięgu powyżej 500 cm - dwie rury wiatrowe - dodatkowe profile poprzeczne podtrzymujące tkaninę. Przy szerokości powyżej 600 cm markiza wyposażona w 3 prowadnice i jedno, wspólne poszycie.

Targa-Plus

Markiza do dachów ogrodów zimowych do 49 m2 z prowadnicami teleskopowymi.

markizy dachowe targa plus

Targa PS6100 jest markizą do ogrodów zimowych z opatentowanym systemem prowadnic teleskopowych. Pozwalają one na uzyskanie wysięgu markizy wychodzącego do 60,100 lub 140 cm poza obrys dachu ogrodu zimowego. Naciąg tkaniny - sprężyny gazowe. Przy wysięgu powyżej 300cm markiza wyposażona jest w jedną, a przy wysięgu powyżej 500 cm - dwie rury wiatrowe - dodatkowe profile poprzeczne podtrzymujące tkaninę. Przy szerokości powyżej 600 cm markiza wyposażona w 3 prowadnice i jedno, wspólne poszycie. Napęd markizy wyłącznie za pomocą silnika elektrycznego. Poszycie - tkanina akrylowa marki Sattler.

Arcada

Markiza do dachów ogrodów z giętymi prowadnicami.

markizy dachowe arcada> 
							<p class=Markiza do równoczesnego zacienienia części dachowej i frontowej ogrodów zimowych. Sprężyny gazowe zintegrowane z profilem przednim zapewniają wysokie naprężenie tkaniny poszycia. Prowadnice boczne są gięte w łuk dopasowany do kształtu ogrodu zimowego. Pomiędzy prowadnicami, w części łukowej, znajdują się dwie rury wiatrowe prowadzące tkaninę na załamaniu. Zaokrąglona kaseta, dzięki uszczelkom szczotkowym, jest szczelnie domknięta w pozycji zwiniętej. Dostępne są wsporniki montażowe do instalacji indywidualnej jak i kilku markiz obok siebie. W przypadku gdy wysięg części dachowej markizy jest większy niż 250 cm, stosuje się dodatkową trzecią rurę wiatrową - poprzeczny profil podtrzymujący tkaninę. Napęd markizy wyłącznie za pomocą silnika elektrycznego. Poszycie - tkanina akrylowa marki Sattler. Naciąg tkaniny - sprężyny gazowe.

Ventosol

Wewnętrzna refleksola dachowa z prowadzeniem tkaniny „na zamek”.

markizy dachowe ventosol> 
							<p class=Rolety dachowe VENTOSOL VS5400 oraz VD5400 mają szeroki zakres zastosowania. System prowadzenia tkaniny w prowadnicach bocznych działa jak zamek, gwarantując maksymalną stabilność tkaniny. Elegancka, zaokrąglona kaseta jest samonośna. Prowadnice boczne mogą być montowane wnękowo, do ściany, sufitu lub podkonstrukcji. Napęd wyłącznie elektryczny. Naciąg tkaniny za pomocą sprężyn gazowych. Poszycie - Soltis 86 (Ventosol VS5400) - częściowo przezierne - lub Soltis B92 (Ventosol VD5400) - zaciemniające. System wyłącznie do użytku wewnątrz pomieszczeń.