Pergole

Wypoczynek na tarasie niezależnie od słońca i deszczu. Pergole to specjalny rodzaj markiz, wyposażonych w prowadnice boczne oraz podpory przednie. Dzięki temu, w porównaniu do klasycznych markiz tarasowych, pergole charakteryzują się dużo większą odpornością na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak silny wiatr lub deszcz. Dodatkowo, niektóre modele pozwalają na rozwinięcie poszycia również z przodu, w części pionowej, dzięki czemu uzyskujemy dodatkową ochronę prywatności i zacienienie od nisko świecącego, zachodzącego słońca. W zastosowaniach komercyjnych przednią część pergoli można również wykorzystać jako powierzchnię reklamową.

Terrado

Z przeszklonym dachem i opcjonalną markizą ze sprężynami gazowymi.

markizy terrado> 
							<p class=Pergola ze szklanym dachem z bezpiecznego szkła laminowanego LSG grubości 10 mm i opcjonalną markizą przeciwsłoneczną. Zabezpiecza przed deszczem i śniegiem - całoroczna ochrona. Odporna na korozję wysokiej jakości aluminiowa konstrukcja. Opcjonalna markiza przeciwsłoneczna dostarczana z napędem elektrycznym. Terrado GP5x00 dostępne jest w 3 wariantach wykonania. W modelu GP5100 poprzeczka przednia stanowi równocześnie rynnę opadową. W modelu GP5200 poprzeczka przednia jest cofnięta do tyłu, a rynna stanowi osobny element. Model GP5300, z cofniętą poprzeczką, nie posiada rynny - woda ścieka z dachu bezpośrednio na podłoże. Pergola zaprojektowana do stosowania w Europie Centralnej, na wysokości do 700 m n.p.m. Kalkulacja pergoli do zastosowania powyżej tego poziomu - na zapytanie.

Riviera

Pergola z grawitacyjnym naciągiem tkaniny do 50 m2 powierzchni.

markizy riviera> 
							<p class=Pergola wielkogabarytowa - wolnostojąca. Oprócz ochrony przed słońcem zapewnia również, dzięki części pionowej, izolację wizualną. Bez mechanizmu napinania tkaniny - naciąg grawitacyjny ciężarem profilu przedniego. Możliwość zablokowania profilu w określonym podczas montażu miejscu i naciągnięcie tkaniny poprzez lekkie zwinięcie markizy. Podczas rozwijania markizy wymagane przy ruchu w części poziomej ściąganie w dół profilu przedniego za pomocą linki (profil może się ukosować i przyblokowywać). Na załamaniu prowadnic dwie rury podpierające tkaninę poszycia. Przy szerokości powyżej 5 metrów dodatkowa trzecia prowadnica. Ze względu na konieczność obsługi manualnej podczas rozwijania nie zalecamy stosowania automatyki słoneczno - wiatrowej.

Riviera-Mini

Pergola z grawitacyjnym naciągiem tkaniny do 16 m2 powierzchni

markizy riviera> 
							<p class=Ekonomiczna pergola wolnostojąca. Oprócz ochrony przed słońcem zapewnia również, dzięki części pionowej, izolację wizualną. Bez mechanizmu napinania tkaniny - naciąg grawitacyjny ciężarem profilu przedniego. Możliwość zablokowania profilu w określonym podczas montażu miejscu i naciągnięcie tkaniny poprzez lekkie zwinięcie markizy. Podczas rozwijania markizy wymagane przy ruchu w części poziomej ściąganie w dół profilu przedniego za pomocą linki (profil może się ukosować i przyblokowywać). Na załamaniu prowadnic jedna rura podpierające tkaninę poszycia. Ze względu na konieczność obsługi manualnej podczas rozwijania nie zalecamy stosowania automatyki słoneczno - wiatrowej.

Arcada-plus

Pergola ze sprężynami gazowymi i giętymi prowadnicami.

markizy riviera

Wolno stojąca pergola do równoczesnego zacieniania części poziomej i pionowej. Sprężyny gazowe zintegrowane z profilem przednim zapewniają stały naciąg tkaniny poszycia. Zaokrąglona kaseta jest szczelnie domknięta w pozycji zwiniętej. Dostępne wsporniki montażowe do instalacji kilku markiz obok siebie. W przypadku gdy wysięg części poziomej markizy jest większy niż 250 cm, stosuje się dodatkową trzecią rurę wiatrową - poprzeczny profil podtrzymujący tkaninę. Maksymalny wysięg poziomej części markizy przy instalacji wolno stojącej wynosi 400 cm. Napęd wyłącznie za pomocą silnika elektrycznego. Poszycie - tkanina akrylowa marki Sattler z kolekcji Effect.

Alfresco

Pergola ze sprężynami gazowymi i wysięgiem poziomym 600 cm.

markizy alfresco

Pergola ALFRESCO P4000 została zaprojektowana specjalnie do użytku komercyjnego. Niezależnie od warunków atmosferycznych, pozwala ona stworzyć dodatkową osłoniętą przestrzeń na zewnątrz, np. dla palaczy. Odporna na korozję aluminiowa konstrukcja markizy może być montowana zarówno do ściany jak i sufitu. Możliwość montażu kilku markiz obok siebie. System StobLock™ utrzymuje tkaninę wodoodpornego poszycia perfekcyjnie naprężoną. Zintegrowana rynna odprowadza wodę opadową poza obrys markizy. Opcjonalny baner przedni można wykorzystać jako miejsce na reklamę. Poszycie - tkanina akrylowa marki Sattler z kolekcji Effect.

Pergolino

Pergola tarasowa ze sprężynami gazowymi.

markizy pergolino

Pergolino jest pergolą dla restauracji i prywatnych tarasów, montowaną do fasady za pomocą regulowanych wsporników montażowych. Wyposażona jest w dwie lub trzy prowadnice, podpory przednie i elegancką kasetę. W pozycji zwiniętej kaseta jest ciasno domknięta przez profil przedni, a tkanina poszycia zabezpieczona przed wpływem czynników atmosferycznych. Świetne naprężenie tkaniny uzyskano dzięki sprężynom gazowym i blokadzie profilu przedniego w pozycji rozwiniętej. Podpory przednie mogą zostać zabetonowane w podłożu, przykręcone do podłoża - w tym wariancie dodatkowa poprzeczka stabilizująca między podporami, umieszczona tuż pod prowadnicami bocznymi - lub zostać osadzone w betonowych donicach. Napęd markizy wyłącznie za pomocą silnika elektrycznego. Poszycie - tkanina akrylowa marki Sattler z kolekcji Effect.