Markizy Fasadowe

Przyjemny klimat wewnątrz pomieszczeń i optymalne sterowanie dopływem światła dziennego. Markizy fasadowe pozwalają na regulację ilości światła dziennego dopływającego do pomieszczeń. Płynna regulacja kąta pochylenia ramion w tych modelach pozwala na indywidualne ustawianie stopnia zacienienia okna oraz widoczności. Nadają się do instalacji nie tylko na przeszkleniach fasadowych, ale również w ogrodach zimowych, gdzie pomagają w utrzymaniu komfortowej temperatury wewnątrz, a dodatkowo stanowią ochronę prywatności. Nasze markizy fasadowe, tak jak wszystkie inne osłony, produkowane są na idywidualne zamówienie, pod wymiary klienta. Używamy wyłącznie najlepszych, markowych tkanin, które dzięki ochronie przed szkodliwym promieniowaniem UV gwarantują maksymalne bezpieczeństwa użytkowania. Możecie Państwo wybierać z ponad 400 wzorów tkanin i tysięcy kombinacji kolorystycznych. W zależności od modelu i wymaganego stopnia komfortu obsługi markizy są napędzane albo ręcznie za pomocą korby, albo przez siłownik elektryczny, którym można w prosty sposób sterować za pomocą pilota zdalnego sterowania oraz automatyki pogodowej.

Markiza Fasadowa Visombra

Markizo-roleta fasadowa z kasetą

markizy fasadowe visombra

Markizo-roleta z ramionami sprężynowymi w zaokrąglonej lub kwadratowej samonośnej kasecie. Odpowiednia do stosowania w domach i biurach, z przeszkleniami o szerokości maksymalnej 400 cm. Ramiona markizy o stałym wysięgu 50 cm rozkładają się w zakresie od 0° do 180°, zapewniając komfortowe sterowanie stopniem nasłonecznienia. W pozycji dolnej (180°) ramiona są automatycznie blokowane w celu zabezpieczenia przed wiatrem. Na początku rozwijania Visombra zachowuje się jak refleksola. Punkt w którym ramiona zaczynają opadać jest regulowany w zakresie od 65 do 285 cm. Po rozłożeniu ramion do pozycji pionowej dolnej (180°) Visombra ponownie działa jak roleta fasadowa. Visombra może być montowana bezpośrednio do boków wnęki okiennej, lub za pośrednictwem wsporników montażowych - do stolarki lub ściany.

Markiza Fasadowa Metro-Box

Markiza fasadowa z opadającym ramieniem i kasetą.

markizy fasadowe metro

Metro-Box to markiza fasadowa z opadającymi, sprężynowymi ramionami, prowadnicami bocznymi i zaokrągloną lub kwadratową samonośną kasetą. Może być instalowana np. we wnękach okiennych lub jako zacienienie ścian bocznych w ogrodach zimowych. Zmienny w zakresie od 0 do 150 stopni kąt pochylenia ramion pozwala w wygodny sposób sterować stopniem nasłonecznienia. Aluminiowe ramiona ze zintegrowaną sprężyną naciągową są dostępne w różnych rozmiarach. Kaseta markizy, w pozycji zwiniętej, jest szczelnie domknięta, zabezpieczając poszycie markizy przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych. Możliwa jest również instalacja bez kasety ochronnej. Standardowo montaż bezpośredni, wnękowy. Dzięki dużemu wyborowi opcjonalnych wsporników markizę można zamontować do fasady lub ściany.

Markiza Fasadowa Egadi

Markiza fasadowa z opadającym ramieniem.

markizy fasadowe egadi

Egadi to markiza fasadowa z opadającymi ramionami z naciągiem sprężynowym, mocowanymi niezależnie od zespołu rury nawojowej. Sprawdza się zarówno jako markiza fasadowa jak i balkonowa (możliwość bocznego montażu ramion we wnęce balkonowej). Egadi świetnie sprawdza się jako ochrona przeciwsłoneczna wystaw sklepowych - zapewnia dużo więcej cienia niż tradycyjnie stosowane markizy koszowe. Jednocześnie istnieje możliwość umieszczenia pełnokolorowej grafiki na poszyciu.

Markiza Lipari

Markiza balkonowa - poręczowa.

markizy fasadowe lipari

Lipari jest typową markizą balkonową (poręczową). Ramiona, o stałej długości 50 cm, bez systemu naciągowego, ale z kilkustopniową blokadą położenia, mocowane są do balustrady balkonu. Rura nawojowa z tkaniną i profilem przednim stanowi oddzielny element mocowany zazwyczaj do sufitu. Po opuszczeniu tkaniny do poziomu balustrady można zaczepić profil przedni bądź to do ramion o regulowanym od poziomu do pionu położeniu, bądź to do uchwytów na balustradzie.