Markizy Ogrodowe

Nie w kazdym ogrodzie jest wystarczająco dużo drzew aby zapewnić wystarczającą ochronę przed słońcem. Czy to obok ulubionej ławki, czy obok piaskownicy dla dzieci, nie zawsze naturalna ochrona przed słońcem i szkodliwym promieniowaniem UV jest wystarczająca. Wolnostojące, rozwijane na dwie strony markizy ogrodowe zostały zaprojektowane właśnie w celu zacienienia takich miejsc. Markizy ogrodowe są również idealnym rozwiązaniem dla gastronomii, do ochrony przed słońcem letnich ogródków w lokalach restauracyjnych.

Markiza Ogrodowa Boxmobil

Markiza ogrodowa 662x700 cm w kasecie.

markizy ogrodowe boxmobil

Boxmobil jest wolnostojącą, dwustronną markizą ogrodową. Składa się z dwóch markiz kasetowych Tendabox oraz konstrukcji nośnej. Markizy mogą być obsługiwane za pomocą przekładni i korby lub napędu elektrycznego. Dzięki stosunkowo dużej powierzchni markiza ta świetnie nadaje się również dla gastronomii. Markiza dostępna jest w dwóch opcjach montażowych - z betonowym dociążaniem lub z gniazdami ziemnymi słupów do zabetonowania w podłożu.

Markiza Ogrodowa Ombramobil

Markiza ogrodowa 555x450 cm z daszkiem osłonowym

markizy ogrodowe ombramobil

Ombramobil to dwustronna markiza wolnostojąca do zacieniania tarasów a także ochrony przed niewielkimi opadami deszczu. Dwie skrajnie umieszczone podpory boczne umożliwiają swobodne zagospodarowanie przestrzeni pod markizą przez co może być zastosowana w wielu miejscach takich jak restauracje i domy jednorodzinne. Obydwie części markizy wyposażone są we wspólny mechanizm napędowy - zwijanie oraz rozwijanie markiz jest zsynchronizowane. Profile przednie wyposażone są w rynienki odprowadzające wodę opadową na boki. Po zwinięciu, ramiona i poszycie chronione są za pomocą daszka. Duża stabilność urządzenia zapewniona jest dzięki długim podporom (wymagane przykręcenie do podłoża) lub słupom do zabetonowania. Kąt pochylenia może być regulowany w zakresie od 10 do 20 stopni.

Markiza Ogrodowa Duetta

Wolnostojąca markiza ogrodowa 600x700 cm

markizy ogrodowe duetta

Wolnostojąca markiza ogrodowa, idealna do zacieniania ogródków restauracyjnych. Stalowa konstrukcja wsporcza składa się ze słupów podporowych, spinającej je kratownicy oraz nóg podłogowych, dociążonych płytami betonowymi. Konstrukcja jest cynkowana ogniowo i malowana proszkowo. Dwie markizy o łącznym maksymalnym wysięgu 700 cm pozwalają na zacienienie do 42 m2 powierzchni. Aluminiowy daszek chroni zwiniętą tkaninę poszycia i zapobiega kapaniu wody pomiędzy markizami podczas niewielkich opadów deszczu. Możliwość modyfikacji konstrukcji wg projektów indywidualnych. Wyposażenie standardowe obejmuje napęd ręczny lub elektryczny, wysokiej jakości ramiona łańcuchowe oraz profil przedni z rynną odprowadzającą wodę opadową na boki markizy.