Markizy Tarasowe

Markizy tarasowe z ramionami przegubowymi i teleskopowymi to najbardziej popularne i najszerzej znane systemy ochrony przeciwsłonecznej, do użytku zarówno w domu jak i w zastosowaniach komercyjnych. Instaluje się je zazwyczaj na elewacji budynku lub pod dachem. Podczas rozwijania tkaniny, za pomocą korby lub napędu elektrycznego, sprężynowe ramiona markizy wypychają profil przedni na zewnątrz, co powoduje naprężenie powierzchni poszycia. Dzięki solidnej konstrukcji ramion dodatkowe podpory przednie nie są wymagane. Wszystkie markizy produkowane są pod indywidualne zamówienie klienta, na wymiar. Ciągła kontrola jakości i stosowanie wysokiej jakości tkanin, zapewniających nawet 100% ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, gwarantują maksymalną funkcjonalność i bezpieczeństwo. Możecie Państwo wybierać z ponad 300 wzorów tkanin. W połączeniu z możliwością wymalowania elementów konstrukcyjnych markizy na dowolny kolor z palety RAL, daje to tysiące dostępnych kombinacji kolorystycznych. W zależności od modelu i wymaganego poziomu komfortu obsługi, markizy mogą być obsługiwane ręcznie, za pomocą korby, lub za pomocą napędu elektrycznego, który można uzupełnić o dodatkowe elementy sterujące takie jak pilot radiowy czy automatykę pogodową.

Markiza Tarasowa Australia

Markiza tarasowa o maksymalnych wymiarach 700 x 360 cm

markizy tarasowe australia

Markiza tarasowa Australia posiada konstrukcję opierającą się na kwadratowej belce nośnej. Dzięki temu, można instalować ją nawet na niewielkiej przestrzeni montażowej. Wykonywana w dużych szerokościach posiada dodatkowe wzmocnienie rury nawojowej. Stabilność konstrukcji zapewniają 3 ramiona przegubowe oraz 5 uchwytów ściennych przy szerokości max. 7 metrów, z wysięgiem do 3,6 metra (ilość ramion w zależności od wymiarów). Zaś w ramionach zastosowano system łańcuchów Flyera, dających gwarancję niezawodnej i bezpiecznej pracy markizy. Szeroki zakres dodatkowych opcji: napęd elektryczny, automatyka pogodowa, możliwość zastosowania podpór teleskopowych.

Markiza Tarasowa Jamaica

Markiza tarasowa o maksymalnych wymiarach 700 x 360 cm

markizy tarasowe jamaica

Markiza tarasowa Jamaica świetnie sprawdza się nie tylko do zacienienia restauracyjnych tarasów i kawiarnianych ogródków, ale również w środowisku przydomowym. Ten model cechuje się wyjątkową wytrzymałością nawet przy intensywnym użytkowaniu. Standardowo występuje w opcji bez kasety, z możliwością uzupełnienia o praktyczny daszek osłaniający zwiniętą tkaninę. A jeśli zależy Ci na większej prywatności również na tarasie istnieje możliwość zastosowania falbany Rollo-Volant z niezależnym napędem ręcznym oraz maksymalną wysokością materiału 120 cm. Stabilność konstrukcji zapewniają 3 ramiona przegubowe oraz 5 uchwytów ściennych przy szerokości max. 7 metrów, z wysięgiem do 3,6 metra (ilość ramion w zależności od wymiarów). Zaś w ramionach zastosowano system łańcuchów Flyera, dających gwarancję niezawodnej i bezpiecznej pracy markizy. Szeroki zakres dodatkowych opcji: napęd elektryczny, automatyka pogodowa, możliwość zastosowania podpór teleskopowych oraz daszka osłaniającego zwiniętą tkaninę.

Markiza Tarasowa Basic

Kompaktowa markiza tarasowa o maksymalnych rozmiarach 500 x 250 cm

Markiza tarasowa Basic Plus

Kompaktowa markiza tarasowa, z ramionami przegubowymi, bez belki montażowej. Dzięki uniwersalnym uchwytom z możliwością montażu ściennego lub sufitowego nadaje się szczególnie do zastosowania na balkonach w budynkach wielorodzinnych. Do zacieniania niewielkich powierzchni, do 12,5 m2. Wyposażenie standardowe obejmuje napęd ręczny lub elektryczny, wysokiej jakości ramiona łańcuchowe oraz profil przedni z rynną odprowadzającą wodę opadową na boki markizy. Dostępna szeroka gama wyposażenia opcjonalnego - daszek zabezpieczający poszycie zwiniętej markizy przed opadami, wsporniki zatrzaskowe profilu przedniego, sterowanie radiowe oraz automatyka pogodowa do napędu elektrycznego.

Markiza Tarasowa Basic Plus

Kompaktowa markiza tarasowa o maksymalnych rozmiarach 500 x 300 cm

markizy tarasowe basic

Kompaktowa markiza tarasowa, ze wzmacnianymi ramionami przegubowymi, bez belki montażowej. Jest to kolejny produkt tuż po zwykłej markizie Basic. Montaż jest uniwersalny, dlatego bez problemu można zamontować je do ściany lub sufitu. Można stosować je do zaciemnienia średnich powierzchni, do 15 m2. Dzięki zastosowaniu wzmocnionych ramion i uchwytów ramion, uzyskano ekonomiczną markizę wysokiej jakości o wysięgu maksymalnym 300 cm. Wyposażenie standardowe obejmuje napęd ręczny (za dodatkową opłatą można zastosować sterowanie elektryczne), wysokiej jakości ramiona łańcuchowe oraz profil przedni z rynną odprowadzającą wodę opadową na boki markizy. Dostępna szeroka gama wyposażenia opcjonalnego - daszek zabezpieczający poszycie zwiniętej markizy przed opadami, wsporniki zatrzaskowe profilu przedniego, sterowanie radiowe oraz automatyka pogodowa do napędu elektrycznego.

Markiza Tarasowa Linea

Markiza tarasowa z belką montażową, maksymalny wysięg 350 cm

markizy tarasowe linea

Klasyczny model markizy tarasowej z belką montażową, z ramionami przegubowymi. Rozdzielone uchwyty ramion, rury nawojowej i montażowe. Możliwość montażu ściennego, sufitowego lub do krokwi dachowych. Do zacieniania średnich powierzchni, do 63 m2. W markizach o szerokości powyżej 600 cm stosuje się od jednej do czterech podtrzymek rury nawojowej tkaniny. Wyposażenie standardowe obejmuje napęd ręczny za pomocą przekładni lub napęd elektryczny - w zależności od wymiarów, wysokiej jakości ramiona łańcuchowe oraz profil przedni z rynną odprowadzającą wodę opadową na boki markizy. Dostępna szeroka gama wyposażenia opcjonalnego - daszek zabezpieczający poszycie zwiniętej markizy przed opadami, wsporniki zatrzaskowe profilu przedniego, napęd elektryczny i automatyka pogodowa.

Markiza Tarasowa Linea-Box

Markiza tarasowa z belką montażową i półkasetą, maksymalny wysięg 350 cm

markizy tarasowe linea

Markiza tarasowa z belką montażową, z ramionami przegubowymi. Kaseta wysokości 125 mm chroniąca poszycie zwiniętej markizy przed czynnikami atmosferycznymi. Rozdzielone uchwyty ramion, rury nawojowej i montażowe. Możliwość montażu ściennego, sufitowego lub do krokwi dachowych.

Markiza Tarasowa Cross

Markiza tarasowa z belką montażową i skrzyżowanymi ramionami.

markizy tarasowe cross

Cross to markiza tarasowa z belką montażową i ramionami przegubowymi wyposażona w specjalne uchwyty ramion - uchwyt prawy, w stosunku do lewego (patrząc od czoła markizy) jest obniżony - dzięki czemu ramiona pracują w dwóch różnych płaszczyznach i możliwe staje się wykonanie markizy o szerokości mniejszej niż wysięg (niemożliwe do uzyskania w klasycznych rozwiązaniach).

Markiza Tarasowa Cross-Box

Markiza tarasowa z belką montażową i skrzyżowanymi ramionami, w półkasecie

markizy tarasowe cross

Markiza tarasowa z belką montażową, ramionami przegubowymi i kasetą. Wyposażona w specjalne uchwyty ramion - uchwyt lewy, w stosunku do prawego (patrząc od czoła markizy) obniżony - dzięki czemu ramiona pracują w dwóch różnych płaszczyznach i możliwe staje się wykonanie markizy o szerokości mniejszej niż wysięg (niemożliwe do uzyskania w klasycznych rozwiązaniach). Wyposażenie standardowe obejmuje napęd ręczny za pomocą przekładni, wysokiej jakości ramiona łańcuchowe oraz profil przedni z rynną odprowadzającą wodę opadową na boki markizy.

Markiza Tarasowa Gold

Markiza tarasowa z belką montażową, maksymalny wysięg 400 cm

markizy tarasowe gold

Markiza tarasowa z ramionami przegubowymi, kwadratową belką montażową 40x40 mm i wysięgiem maksymalnym 400 cm. Masywne ramiona z łańcuchem naciągowym. Uchwyty ramion z trzema śrubami kontrującymi. Wyposażenie standardowe obejmuje napęd ręczny za pomocą korby markizowej, wysokiej jakości ramiona łańcuchowe oraz profil przedni z rynną odprowadzającą wodę opadową na boki markizy. Dostępne bogate wyposażenie opcjonalne.

Markiza Tarasowa Gold Box

Markiza tarasowa z belką montażową i kasetą, maksymalny wysięg 400 cm

markizy tarasowe gold

Markiza tarasowa z ramionami przegubowymi, kwadratową belką montażową 40x40 mm i wysięgiem maksymalnym 400 cm. Kaseta chroniąca poszycie markizy w pozycji zwiniętej przed czynnikami atmosferycznymi. Masywne ramiona z łańcuchem naciągowym. Uchwyty ramion z trzema śrubami kontrującymi. Wyposażenie standardowe obejmuje napęd ręczny za pomocą korby markizowej, wysokiej jakości ramiona łańcuchowe oraz profil przedni z rynną odprowadzającą wodę opadową na boki markizy. Dostępne bogate wyposażenie opcjonalne.

Sunscreen Shade

Boczna osłona tarasowa

markizy tarasowe siro

Wielofunkcyjna boczna przysłona tarasowa ze zintegrowaną sprężyną naciągową. Mocowana do elewacji za pomocą uchwytów kasety. Zaczep boczny mocowany do słupka stanowiącego wyposażenie standardowe markizy lub do istniejącego słupa, ściany, itp. Sunscreen Shade zapewnia doskonałą ochronę przed bocznym wiatrem i słońcem, oraz stanowi dodatkową ochronę prywatności . Napęd ręczny - markizę rozkłada się ciągnąc za rączkę, a następnie wczepia w zaczep boczny na słupku. Pozycja rączki regulowana, zaczep boczny na słupku na wysokości ~117 cm od podłoża. Kaseta kwadratowa, ekstrudowana 103x103 mm, słupek boczny aluminiowy 80x40 mm.