Markiza elektryczna czy markiza ręczna?


Co tak właściwie warto wiedzieć o wyborze odpowiedniego napędu do markizy na taras? Czy lepsze będą sterowane elektrycznie czy jednak ręczne? Te elektryczne są zdecydowanie dużym ułatwieniem, jeśli chodzi o użytkowanie, jednak jej koszty są znacznie większe i warto pamiętać, że możemy ją użytkować jedynie wtedy, kiedy jest prąd, jednak w dzisiejszych czasach rzadko zdarzają się dłuższe przestoje bez prądu, stąd też warto jednak zastanowić się nad taką formą otwierania i zamykania markizy.

W przypadku zastosowania sterowania elektrycznego, można dodatkowo zamontować czujniki przeciwdeszczowe oraz czujniki nasłonecznienia, które automatycznie będą rozwijać produkt przy odpowiedniej ilości słońca, aby wychodząc na swój taras miejsce było schłodzone i zaciemnione.

Oczywiście ręczny układ nie jest niczym złym, aczkolwiek na pewno zmniejszy komfort użytkowania, ponieważ aby rozwinąć lub zwinąć markizę należy dokonać tego za pomocą korby.

Które rozwiązanie będzie lepsze? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo wszystko zależy od komfortu, który chcemy mieć i oczywiście zasobności portfela.Markizy tarasowe elektryczne czy markizy tarasowe ręczne?