Markizy w ogrodzie


Markizy tarasowe to idealny sposób na ochronę przed słońcem na tarasach czy balkonach. To właśnie dzięki niej możemy poczuć chłód i ulgę podczas spędzenia przyjemnego czasu na świeżym powietrzu w okresie letnim. Markizy również doskonale sprawdzają się w ogródkach piwnych czy jako zadaszenia przy hotelach, a więc ich zastosowanie jest dosyć spore.

Markizy tarasowe na dowolny wymiar, dostosowane pod zamówienie klienta, które pasują idealnie na balkony i tarasy

Jeżeli doskwiera Ci problem dużego nasłonecznienia Twojego tarasu lub balkonu, wybór markizy będzie idealnym wyjściem. Oczywiście ochrona przed warunkami atmosferycznymi to nie jedyny atut odpowiedniego zadaszenia. Pod uwagę warto wziąć również aspekt wyglądu, gdyż klient ma możliwość wyboru dużej odpowiedniej tkaniny z szerokiej gamy tkanin. Zazwyczaj klienci decydują się na markizy sterowane ręcznie, aczkolwiek za dodatkową opłatą można mieć również możliwość otwierania i zamykania za pomocą wbudowanej elektryki czy też za pomocą pilota zdalnego sterowania.

W jaki sposób zbudowane są markizy na taras lub balkon? Najważniejszą kwestią jest oczywiście poszycie, które może być wykonane z różnych materiałów, jakie dostępne są w katalogu. Tkaniny różnią się nie tylko wzorami czy kolorami ale również odpornością na warunki atmosferyczne, poprzez odpowiednie zaimpregnowanie materiału. Każda markiza z założenia ma podobną budowę, aczkolwiek mogą minimalnie różnić się użytymi materiałami. Przy wyborze markizy na duże tarasy warto wziąć pod uwagę ilość ramion, gdyż to od nich zależy wytrzymałość całej konstrukcji, a także sprawne działanie zwijania i rozwijania markizy.

W naszej ofercie można znaleźć wiele różnych konfiguracji. Posiadamy możliwość zakupu najtańszych opcji, jednak dla wymagających klientów oferujemy produkty z najwyższej półki, sterowane elektrycznie. Ogólnie markizy można podzielić na kilka rodzajów względem ochrony materiału przed warunkami atmosferycznymi:

- markiza tarasowa bez kasety – w tym przypadku jest to najtańsza opcja, jednak materiał służący do ochrony przed słońcem nie jest zabezpieczony przed deszczem czy śniegiem, dlatego też po sezonie letnim taki produkt należy odpowiednio zabezpieczyć albo całkowicie zdemontować,

- markiza z półkasetą – to jest chyba najrozsądniejszy wybór z punktu widzenia klienta, gdyż jest to optymalne rozwiązanie pomiędzy zabezpieczeniem a finansami. Półkaseta to nic innego, jak miejsce, w którym materiał markizy chowa się pod małym daszkiem, przez co materiał jest chroniony przed warunkami atmosferycznymi,

- markiza z kasetą – takie zastosowanie mają zazwyczaj produkty z najwyższej półki, gdyż po zwinięciu cała markiza chowa się, więc nie widać żadnych elementów. W takich produktach zazwyczaj stosuje się zwijanie elektryczne, ze względu komfortu użytkowania.

Wielu z Was pyta nas o to, jaki rodzaj markiz polecamy do ich ogrodów. Nie można tutaj jednocześnie określić, bo dobór markizy czy pergoli dla danej osoby jest indywidualny - jest to produkt, który trzeba dostosować indywidualnie. Postanowiliśmy stworzyć dla Was taki rodzaj krótkich poradników na temat markiz w Waszych ogrodach. Zapraszamy serdecznie do miłej lektury!